Hakkımda

Ben Özlem Özgöbek. 1983 yılında İzmir’de doğdum. Üniversiteyi Ankara’da Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü‘nde okudum, ardından 1 sene İstanbul’da özel bir şirkette yazılım geliştirici olarak çalıştım. Yüksek lisans için İzmir’e, Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü‘ne döndüm. Burada ÖYP kapsamında araştırma görevlisi ve doktora öğrencisi olarak devam ettim. Doktora çalışmamın sonlarına doğru 1 seneliğine Norveç’e (NTNU) gittim ve doktora çalışmalarıma orada devam ettim. 2015 Nisan’da doktora tezimi teslim ettim. Şimdi ise Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü‘nde görevime devam ediyorum. Yayınlarımın bir listesine şuradan ulaşılabilir.

Boş zamanlarımda yapmaktan en çok keyif aldığım şeyler yeni yerler görmek, fotoğraf çekmek, film izlemek, çeşitli elişleri yapmak ve doğa yürüyüşlerine, kamplara, dağlara gitmek. Her ne kadar doğa yürüyüşleri spor olarak görülse de düzenli yapamadığım için spor diyemiyorum.

Çektiğim fotoğraflardan bazılarına şuralarda ulaşılabilir:
Picasa
Flickr

Özgür Yazılım
Bir özgür yazılım destekçisiyim. Türkiye’de (hatta yurtdışında da) özgür yazılımı insanlara anlatmak ve yaygınlaştırmak için çalışıyorum. Bunu daha iyi şekilde yapabilmek için 2011 yılından beri LKD üyesiyim. LKD’nin düzenlediği etkinliklere destek olmaya çalışıyorum.

Sürdürülebilir Yaşam
Sürdürülebilirliğin ve çevre hassasiyetinin önemli olduğunu düşünüyorum. E.Ü. öğrenci topluluklarından bazılarının ortak çalışması ile 7-10 Mayıs 2009 tarihlerinde İzmir’de bir sürdürülebilir yaşam festivali düzenlemiştik.
Bu konuda daha fazla bilgi için:

Sürdürülebilir yaşam nedir? [Eng] [Tr]
Festival Blog Sitesi SYF İzmir Blog